Легше розв'язати цю проблему тим, у кого значно не вистачає грошей на купівлю мінітрактора, а в кредит не виходить або не хочеться, важче тим, у кого грошей вистачає на купівлю, але з'явилося бажання заощадити або страх перед бу, ось з цим ми і спробуємо розібратися.

Новий китайський мінітрактор

Деякі кажуть: "Я ось дивлюся, китайський новий мінітрактор коштує навіть дешевше, ніж б/в японські мінітрактори, дізнавався, та й запчастини на китайця з'явилися в продажу, і порівняно "недорого". Воно-то так, але поняття дорого недорого - поняття розтяжне, але про це не йдеться. Я не буду доводити, що японські не ламаються. Просто маючи високу якість виготовлення деталей і застосування передових технологій забезпечує більш тривалий ресурс цим самим деталям до першої серйозної поломки, а застосування і своєчасна заміна якісних ПММ значно збільшить цей ресурс. Недарма кажуть: "Скупий двічі платить", або як кажуть люди на заході: "Ми не настільки багаті, щоб купувати занадто дешеві речі". Адже новий японський міні-трактор коштує стільки ж скільки і нова японська машина, але ж не просто так. Про це-то і варто подумати, перш ніж прийняти рішення про покупку. Ремонт будь-якої техніки або машини завжди обходиться дорого, чи то вона китайського виробництва, чи то японського, чи то європейського, без різниці, але як я вже згадував вище, завдяки застосуванню сучасних технологій ресурс японських міні-тракторів однозначно набагато перевищує ресурс китайських. Хочете переконається порівняйте зовнішній вигляд китайського міні-трактора, який відпрацював 100 м. ч., по суті пройшов обкатку і якому "виповнилося" від сили 3-5 місяців, у нього скрізь тече, де можливо і де не повинно взагалі текти, і подивіться на японський, якому навіть якщо 25 років і напрацювання 800 м. ч., а в тракторах із потужністю двигуна 30-40к. с. напрацювання може сягати 2000 м. ч., але він сухий, начебто не працював зовсім, або порівняйте роботу двигуна того та іншого за максимальних обертів.

Японські мінітрактори

Міні-трактори, що поставляються з Японії, мають напрацювання в середньому від 500 до 1000 м.г., оскільки застосовуються, як правило, для виконання одного виду робіт, а оскільки вони працюють у сільському господарстві, до того ж на маленьких ділянках земельних угідь, то задіяні один раз на рік, звідси і таке напрацювання. Уявіть собі ділянку землі 40 соток, якщо її зорати, посадити картоплю, двічі підгорнути і викопати, виконавши всі ці операції, мінітрактор напрацює приблизно 60-70 м.г. помножимо на 7 років, саме стільки повинен відпрацювати мінітрактор до списання, отримуємо 420-490 м.г. Врахуйте, що 100 м.г. це обкатка мінітрактора. У результаті списується трактор, який просто пройшов хорошу обкатку. Звісно, не 100% мінітракторів, вироблених підприємствами Японії, відпрацювавши сім років, ставляться на майданчик і очікують на продаж в інші країни, але водночас переважній більшості з них доводиться працювати на ділянках із розміром 5 - 10 соток, до того ж виконуючи всього лише одну операцію.

Параметри вибору мінітрактора

На які ж параметри необхідно звертати увагу під час купівлі мінітрактора і як визначитися з цим вибором?

Потужність міні-трактора

На сьогодні на ринку агротехніки України широко представлені мінітрактори з потужністю двигуна від 12 к. с. і вище. З міні-трактором китайського виробництва з потужністю двигуна 24 к.с. можна порівнювати міні-трактор японського виробництва з потужністю двигуна 16-17 к.с. , тягові характеристики порівнюваних мінітракторів будуть приблизно однаковими, але якість і ресурс агрегатів порівнювати .... ???.

Загалом загальноприйнятої і чіткої класифікації, що є трактором, а що міні-трактором, на сьогодні не існує.

До мінітракторів відносять машини потужністю двигуна до 50 к.с. Але потрібно також розуміти, що приставка "міні" в цьому разі зовсім не свідчить про слабкість або недостатню продуктивність машини як такої. Усе залежить від того, які завдання ставляться перед мінітрактором.

Вибір трактора залежить насамперед від оброблюваних площ. Якщо їхній розмір менше 5-ти га, то мінітрактора потужністю до 20 к.с. буде достатньо. Якщо більше - то тут уже виникає питання, чим саме ви займаєтеся і, відповідно, що краще купити - одну потужну машину або кілька менш потужних під виконання різних завдань. Скажімо для оранки або тільки для міжрядного обробітку.

Привід трактора, повнопривідний і задньопривідний.

Зрозуміло, повнопривідний мінітрактор - завжди найкращий вибір. Але і коштують такі машини на порядок дорожче. Якщо рельєф вашої місцевості не дуже складний і різноманітний, то і трактор із заднім приводом цілком підійде. Під час вибору мінітрактора також потрібно звертати увагу на його потужність. Якщо ви обираєте мінітрактор до 20 к.с., то відмінності в типі приводу будуть дуже відчутні. Відповідно, чим важчий і потужніший трактор, тим менш відчутні відмінності між 4х2 і 4х4. Важливе значення має і колія коліс, і ширина гуми задніх коліс, адже багато мінітракторів застосовують для міжрядного обробітку ґрунту, хоча багато навісного обладнання дає змогу технологічно змінити свої параметри і таким чином підлаштувати до параметрів трактора.

Виробник мінітрактора

Багато хліборобів купують нові китайські мінітрактори. На прийняття такого рішення їх штовхають насамперед низька вартість. Але цим китайська техніка відволікає увагу від головного - запасу робочого ресурсу і часу роботи до першої поломки. На ринку в принципі не існує такої пропозиції, як б/в китайський трактор. Тому якщо все-таки купити б/в японський мінітрактор, то за середньої вартості 5-6 тисяч у.о. у такій техніці можна спокійно бути впевненим на найближчі 8-10 років, а то й довше, як показує практика.